Ziua de 1 decembrie, comemorată prin slujbă de pomenire a eroilor în parohia “Sfântul Nicolae” Bogata

Joi, 1 decembrie2016, când românii sărbătoresc Ziua Naţională a României, în biserica „SfântulNicolae” din satul Bogata, după săvârșirea Sfintei Liturghii, părintele paroh,alături de domnul primar al Comunei Grădiștea, Corbu Constantin, consilieriilocali și enoriași au participat la slujba de pomenire pentru eroii neamuluiromânesc.

Părintele Spiroiu Mișu și domnul primar au vorbit credincioșilor prezențidespre însemnătatea acestui eveniment istoric în care s-a evidențiat importanțamomentului istoric de la 1918 și s-au adresat credincioșilor îndemnuri laiertare prin unitate în dragostea creștină.

Aconsemnat părintele Spiroiu Mișu, parohia „Sfântul Nicolae” Bogata.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...