Sfântul Nicolae aduce bucurie copiilor

La parohia Bogata cu hramul ”Sfântul Ierarh Nicolae” din ProtopopiatulCălărași, enoriașii alături de micii creștini l-au sărbătorit cu bucurieduhovnicească pe sfântul lor grabnic ajutător și ocrotitor. Părintele le-aexplicat celor prezenți viața și minunile Sfântului Ierarh Nicolae, pentru cași ei să-i urmeze credința și să-și împlinească viața prin urmarea practică aexemplului într-o lume încărcată de false paradigme. Prin bunăvoințadomnului Marian G. copiii satului au primit daruri de la Moș Nicolae.

A consemnat preot paroh Spiroiu Mișu.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...