Biserica Sf. Nicolae, Bogata Sf. Maslu – Saptamana Patimilor

Taina Sfântului Maslu în Biserica ”Sf. Nicolae”, Bogata

"Este cineva bolnav între voi? Să cheme preoții Bisericii și să se roage pentru el, ungându-l cu untdelemn, întru numele Domnului, și rugăciunea credinței va mântui pe cel bolnav și Domnul îl va ridica, și de va fi făcut păcate se vor ierta lui. " (Iac 5, 14-15). Împlinind cuvintele apostolului, în Vinerea Mare din Săptămâna Patimilor credincioșii parohiei noastre s-au adunat în număr însemnat pentru a se ruga la Taina Sfântului Maslu împreună cu părintele Spiroiu Mișu (Parohia Bogata), P.C. pr. Oprea Doru (Parohia Rasa) și P.C. Ciurea Gheorghe (Parohia Smârdan).
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...