Nașterea Domnului sensibilizează creștinii și aduce bucurie copiilor

Săptămâna premergătoare Nașterii Domnului a fost petrecută cu mare bucurie în parohia ”Sfântul Nicolae”, Bogata, din Protopopiatul Călărași.Micii enoriași lipsiți și în nevoi ai satului, au fost vizitați cu drag de colegii lor de la Școala Gimnazială ”Carol I”, Călărași, care, mobilizați exemplar de doamna învățătoare Tănase M. și implicați prin părinții prezenți (alături de cei mici), au adus daruri constând în: alimente, îmbrăcăminte și încălțăminte. Periplul prin sat a început și s-a încheiat la Biserică, la început pentru binecuvântare, la sfârșit cu/pentru recunoștință. Darurile au fost primite cu bucurie și dăruite cu responsabilitate creștinească.A consemnat preot paroh Spiroiu Mișu.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...