Dar din dar

Vineri,27 ianuarie 2017, Biroul de Asistență Socială al Protopopiatului Călărași aorganizat împreună cu Parohia Bogata o acțiune socială denumită „Dar din dar”, în cadrul căreia Biroul deAsistență Socială a donat Parohiei Bogata produse tricotate (pături, căciuli,fulare, mănuși) primite de la Sectorul Social Misionar al Episcopiei Slobozieiși Călărașilor, donație a Fundației „Copiiîn Dificultate” precum și jucării, geci de iarnă și alte articole deîmbrăcăminte pentru copii primite din partea unor familii milostive.

Astfel,asistentul social împreună cu părintele Paroh Spiroiu Gabriel au oferit vineri,o parte din produse unor copii nevoiași urmând a fi dăruite și celelalte copiilornevoiași din parohie.

Aconsemnat Elena Zainea, asistent social în cadrul Protopopiatului Călărași.
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...