Ajutoare – Biserica ”Sfânta Anastasia”, Călărași

Ajutoare - Biserica ”Sfânta Anastasia”, Călărași

”Iar facerea de bine şi întrajutorarea nu le daţi uitării; căci astfel de jertfe sunt bine plăcute lui Dumnezeu.” (Evrei 13, 16)Urmând îndemnul scripturistic, P.C. părinți slujitori la Catedrala ”Sfânta Anastasia”, Călărași (pr. Nemțanu Ionuț, pr. Dinu Vasile Viorel), au mobilizat enoriașii parohiei și au dăruit celor mai puțin norocoși ai sorții din Parohia Bogata, haine, îmbrăcăminte și încălțăminte în valoare de peste 3000 de lei. Mulțumim frumos generosului gest făptuit și Bunul Dumnezeu să le răsplătească osteneala și înmulțească darurile. „Cine pe sărac ajută, pe Dumnezeu împrumută”
Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...