Icoana ODIGHITRIA la parohia Bogata

„Dar mai presus de toate, ţineţi din răsputeri la dragostea dintre voi, pentru că dragostea acoperă mulțime de păcate.” (I Petru 4, 8).

Din dragoste și evlavie față de Domnul Hristos și Maica Domnului, enoriașii Bisericii „Sfântul Nicolae” Bogata, la început de an, s-au îmbogățit duhovnicește cu Axioniţa ODIGHITRIA (suport și Icoana).

Preacurata ne îndeamnă să ne păstrăm bucuria iubirii de Dumnezeu și de aproapele prin recunoștință și trăire creștinească, ascultând si împlinind îndemnul apostolului: „De ne iubim unul pe altul, Dumnezeu rămâne întru noi şi dragostea Lui în noi este desăvârșită.” (I Ioan 4, 12).

Mulțumim tuturor enoriașilor implicați în împlinirea acestei binecuvântări! Slavă Bunului Dumnezeu pentru toate!

A consemnat preot paroh Mișu Spiroiu Oprică Gabriel.


Se încarcă
Se încarcă
0%
încărcat
Identificat Control
Identificat Control
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...
Identificat...