Înălțarea Domnului prin ochii/inima copiilorNoutati
09-02-2017 00:29
Înălțarea Domnului prin ochii/inima copiilorLa data de 10 iunie 2016, ne-am adunat în Biserica ”Sfântul Nicolae”, Bogata să ne îmbogățim informațiile referitoare la Înălțarea Domnului Iisus Hristos la cer și cinstirea ce o acordăm eroilor neamului.Activitatea culturală a început prin audierea / învățarea cântecelor patriotice: ”Treceau Batalioane”, ”Imnul eroilor”, continuând cu susținerea unor referate și recitare de poezii. La sfârșit părintele a servit tinerii prezenți cu suc și dulciuri.