Nașterea Domnului - bucuria copiilor în Parohia BogataNoutati
03-01-2019 16:13

"Slavă întru cei de sus lui Dumnezeu și pe pământ pace, între oameni bunăvoire!" (Luca 2, 14)

Nașterea Domnului este petrecută an de an, asemeni îngerilor din ceruri, cu mare bucurie în parohia ,,Sfântul Nicolae” din Protopopiatul Călărași.

De la mic la mare, copii și tineri, în nevoi și încercări, în bucurii și cu așteptări, se întâlnesc în Biserică la Sfânta Liturghie. După ce s-au spovedit și împărtășit au primit jertfele binecuvântate oferite - anul acesta 50 de pachete.

Multumim tuturor celor care s-au implicat și ostenit pentru comunitate / comuniune.

A consemnat preot paroh Spiroiu Mișu Gabriel.